Počasí Sádek

Bouřky 22.4 a 23.4. 2014

Dne 22. Dubna se v odpoledních  hodinách začala zatahovat obloha a po chvíli asi 2 km západně od mého pracoviště se začala vytvářet bouřka. Doprovázena byla silnou bleskovou aktivitou a přívalovým deštěm.  Před třetí hodinou jsem se dozvěděl že Malé Heraltice jsou zaplavované vodou a bahnem z polí. Když mi skončila pracovní doba jel jsem domu pro fotoaparát a vyrazil jsem na kopec pozorovat další bouřky. Po pár minutách pozorováni jsem ale musel opustit místo z důvodů že byl naši jednotce vyhlášen požární poplach právě do Malých Heraltic. Kde jsem strávil zbytek dne. Přikládám video ze zásahu. http://www.youtube.com/watch?v=tLjFi-7oLu0

Dne 23. Dubna byly opět hlášeny bouřky a odpoledne se opravdu začaly vytvářet lokální ale silné bouřky. A já opět vyrazil do terénu. Blesková aktivita byla minimální, tak jsem vyrazil pozorovat alespoň následky po přívalovém dešti. Vyrazil jsem směrem na Jakartovice vzdálené pár Km od nás. Pří jízdě šlo vidět že déšť byl silný komunikace byla zatopená vodou a bahnem a po příjezdu do Jakartovic to bylo ještě horší. Cesta na Deštnou se proměnila v rozbouřenou řeku. po přebroděni jsem se rozhodl že se pojedu podívat opět do M. Heraltic jak to tam vypadá. Naštěstí kanalizace s vypětím všech sil tentokrát vodu zvládla. Po té jsem přejel na kopec mezi M. Heralticemi a Sosnovou a pozoroval jsem další bouři která šla severně. Hned bylo vidět že lidé tam budou mít problémy a taky že jo. Obec Uvalno to vzalo přímo a byla zaplavená zasahovalo tam 6 jednotek hasičů. Po té jsem se rozhodl že to stačí a vyrazil jsem domu ale po cestě jsem se zastavil ještě na kopci a pozoroval jsem jak se slunce prodírá skrz provazy vody. Zajímavé bylo že všude vydatně pršelo jen v Sádku nespadla za celý den ani kapka vody .  Bohužel ten to den měla jedna rodina v nedaleké obci Moravice velkou smůlu. V loňském roce jim vyhořel dům a když si ho opravil tak při přechodu jedné z bouřek udeřil blesk do vedle stojícího stromu, od něj se odrazil a udeřil do domu a ten začal hořet. Díky rychlému zásahu hasičů shořela jen kůlna a část nové střechy. I tak škoda byla vyčíslena na 250 tisíc. Blesk také spálil v několika domech elektro spotřebiče.
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Menu

O mně

Jsem amatérský pozorovatel počasí. Z vesnice Sádek 10km západně od Opavy. Zejména jezdím pozorovat bouřky a s nimi jevy spojené. Také si dělám vlastní statistiky z dat získané z vlastní meteostanice.

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Počasí

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí